Даниел Вълчев представя романа си „Седем дни в Парория“ във Варна и в Бургас

Авторът ще се срещне с публиката в Бургас на 10 юни, а на 18 юни ще гостува във Варна

 

След сборниците си с разкази и прекрасния си първи роман „Неделният продавач на книги“ в края на 2025 г. Даниел Вълчев – юрист, преподавател, декан на Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и бивш заместник министър-председател – зарадва читателите си с нова ювелирна творба.

Романът „Седем дни в Парория“ получи своята официална премиера в София и се превърна в едно от най-търсените български заглавия на родния пазар миналата година.

Сега писателят ще представи новата си книга и пред бургаската и варненската литературна публика.

На 10 юни от 19 ч. Даниел Вълчев ще се срещне с читателите в родния си град Бургас. Събитието ще се състои в основната зала на Център за съвременно изкуство и Библиотека (ул. „Оборище“ № 49-51) с участието на Диана Саватева и Михаил Михайлов.

А на 18 юни от 18:30 ч. авторът ще представи романа си и във Варна. Срещата ще се състои в Концертното студио на БНР – Радио Варна (бул. „Приморски“ 22). В разговора за новата книга с Даниел Вълчев ще се включат журналистката Даниела Стойнова и изследователят Александър Минчев.

Разказана от името на студент по кинорежисура, който мечтае да създаде свой филмов сценарий, „Седем дни в Парория“ е забележително пътешествие из историята, философията, българските традиции и култура.

Даниел Вълчев преплита историите на един син и един баща, на един загадъчен манастир в Парория и на една изчезнала икона, за да създаде фина история за самия живот – с всичките му чудеса и изпитания, всичките му мистерии.

Увлекателно и вълнуващо, „Седем дни в Парория“ е произведение на стойностната литература, която търси отговорите за Човека.

Свързани